Jojoba

Simmondsia chinensis

Olej jojoba otrzymuje się z nasion krzewu Simmondsia Chinensis. Są to rozgałęzione, wiecznie zielone krzaki uprawiane w Hiszpanii, a także w wielu krajach obu Ameryk, Afryki, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Owoce jojoby wyglądem przypominają żołędzie, w których znajdują się nasiona.

Głównym składnikiem oleju z jojoby jest palmitynian cetylu, a także skwalen, wyższe alkohole, kwasy tłuszczowe, fitosterole, witaminę E i F. Pod względem właściwości porównuje się go do  tranu wielorybiego, jest jednak pozbawiony jego przykrego zapachu.

Zastosowanie

Zmiękcza i nawilża skórę suchą, jednocześnie reguluje wydzielanie sebum. a także tworzy skuteczną barierę ochronną, zabezpieczającą skórę przed utratą wody. Ponadto to bardzo skuteczny preparat stosowany w pielęgnacji skóry wrażliwej. Przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację komórek skóry. Pomocny  przy egzemach oraz łuszczycy. Stosuje się go także w olejkach do masażu mięśni. Produkty do ciała z jojobą mają bardzo wysokie wartości odżywcze i są bardzo trwałe. Olej Jojoba charakteryzuje się bardzo wysoką zgodnością biologiczną ze skórą i dzięki temu łatwo jest wchłaniany przez skórę i włosy.

Zobacz produkty z tym składnikiem